Przez lata tysiące ludzi napisało do mnie lub rozmawiało ze mną osobiście, opowiadając mi o „swojej sytuacji”. Pamiętaj, że są to ludzie, którzy „przeczytali wszystkie książki”, znają Prawo Przyciągania i uczęszczają na wszystkie seminaria.

W swoim umyśle robią wszystkie właściwe rzeczy, ale NIE widzą rezultatów. W rzeczywistości mają urojenia.

Oto fakt, że nie widzą. Nawet gdy jest im wskazywane „to”, nie akceptują tego.

Ci ludzie (a może TY) prawie zawsze stwierdzają, że kiedy warunki w ich życiu się poprawią, lub zmienią się w takie, jakie chcą, WTEDY poczują się dobrze i WTEDY wszystko zacznie im się lepiej układać.

Ciągle mówią takie rzeczy, jak „kiedy kończę mój ruch; kiedy wyjdę z długów; Kiedy wziąłem ślub; kiedy wchodzę w związek; kiedy dostanę lepszą pracę; kiedy moje zdrowie się poprawi; kiedy moja firma radzi sobie lepiej; kiedy wszystko jest lepiej zorganizowane; kiedy się osiedlę; kiedy skończę szkołę; kiedy dostanę nowy samochód; itp”.

Zawsze brzmi „GDY to a to się wydarzy…Wtedy będę się dobrze czuł, a WTEDY zacznę realnie realizować swoje marzenia”.

To jest złudzenie. Teraz jest dobrze znanym faktem, że kiedy zmieniasz swój stan wewnętrzny, WTEDY wszystko na zewnątrz się poprawia.

Kiedy zmienisz swój wewnętrzny stan emocjonalny i mentalny (sposób CZUWANIA), tylko WTEDY poprawią się zewnętrzne warunki Twojego życia. Większość ludzi czeka, aż wszystko „ustawi się w kolejce”, albo czeka, aż „wszystkie ich kaczki staną w rzędzie”, albo na to, że coś się wydarzy NAJPIERW w ich życiu, ZANIM „począ się dobrze w środku”. To nie działa w ten sposób.

Tak, na krótką chwilę zewnętrzna zmiana sytuacji może zmienić i zmienia twój stan wewnętrzny (sposób CZUCIA).

Ktoś mówi: „Kiedy dostanę mój nowy samochód, WTEDY będę usadowiony i gotowy, aby naprawdę podążać za swoimi marzeniami!”

Dostają samochód.

Czują się WSPANIALE… przez kilka dni. Następnie zaczynają wymyślać NOWE wymówki i racjonalizacje, dlaczego NIE czują się dobrze i robią to, co należy zrobić, aby ich marzenia stały się rzeczywistością. Następnie przychodzi…”Och…jak tylko się przeniosę”…to kiedy to się stanie…”Och…jak tylko ustawię moją telewizję kablową”…a potem jak tylko to się stanie…”Och, mój szef właśnie okazał się być okropna osoba, więc jak tylko dostanę inną pracę”…i tak dalej i dalej.

Zwycięzcy mają zwycięską postawę bez względu na to, jak „złe, niepokojące lub niestabilne” są warunki i okoliczności ich życia.

To jest tajemnica. Przestań komentować swoje „okoliczności”. Przestań pozwalać, by warunki twojego życia wpływały na ciebie tak, jak wiatr wpływa na statek bez steru. Przestań szukać wymówek. Przestań racjonalizować, dlaczego musisz „czekać”, aż warunki będą określone.

Przestań być „pod wpływem” swojego otoczenia. Przestań opierać się temu, co JEST. To, czemu się opierasz, trwa. Zwycięzcy są „przyczyną” swojego środowiska. Nie opierają się temu, co jest. Pomyśl o tym.

Pamiętaj o modlitwie o pogodę ducha „Boże, daj mi zrozumienie i pokój, abym przyjął rzeczy, których nie mogę zmienić; odwaga i moc, by zmienić to, co mogę; i mądrość poznania różnicy”.

Dużo miłości,

Twój przyjaciel.

Category
Tags

No responses yet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.