W ciągu ostatnich kilku dni czytałem ponownie „Żywą Gitę” (Bhagawadgitę) i „Jogasutry Patanjalego” przetłumaczone na współczesny angielski przez Sri Swami Satchidanandę (z Yogaville USA) i z komentarzami.

Fascynujące jest to, że wszystko, co współczesna nauka, fizyka kwantowa, współcześni duchowi „eksperci” i dzisiejsi „guru” samodoskonalenia próbują opowiedzieć i wyjaśnić ludzką kondycję, dlaczego myślimy, czujemy i postępujemy tak, jak robimy, oraz o naturze człowieka i samego Wszechświata (fizycznego i niefizycznego) są tak jasno wyjaśnione w tych starożytnych tekstach.

Wyobraź sobie 5000 lat temu kogoś piszącego o „tajemnicach” tego, dlaczego tu jesteśmy, dlaczego czujemy się „źle” lub mamy negatywne emocje, jak być szczęśliwym bez względu na to, co się z nami dzieje, DLACZEGO rzeczy, w których nie chcemy nasze życie czasami się zdarza, jak manifestować swoje marzenia i pragnienia, jak lepiej dogadać się z ludźmi, jak odnieść sukces w biznesie, jak być szczęśliwym i spełnionym, jak mieć lepsze zdrowie i wieść długie, radosne życie (lista może w kółko).

Nawet coś takiego jak „poziomy wymiany”, które TERAZ naucza się w Harvard Business School jako NOWĄ teorię zarządzania, zostało WYRAŹNIE wyjaśnione w Gicie 5000 lat temu!

Te poziomy to:

  • Daj 0……………weź 100% = Złodziej
  • Daj 50%……….weź 100% = Zły interes, niesprawiedliwa, nierówna wymiana
  • Daj 100%……weź 100% = Dobry biznes, uczciwa, równa wymiana
  • Daj 150%……weź 100% = cnotliwa osoba i bardzo udany biznes; wymiana w obfitości
  • Daj WSZYSTKO… weź ZERO = świętą lub oświeconą osobę (dając BEZ pragnienia lub oczekiwania czegokolwiek w zamian. Dawaj czasami nie tylko NIEKTÓRE, ale wszystko, co masz).

O tej małej formule mówią Maslow, Freud, Hubbard, Hawkins i wielu innych, ale założę się, że nikt nie wie, skąd się wzięła… ten 5000-letni tekst z Indii, Bhagavad Gita, gdzie został spisany, i skodyfikowane.

Naprawdę nie ma nic nowego pod słońcem.

Następnie w Joga Sutrach, również sprzed tysięcy lat, szczegółowo wyjaśniono wszystkie metody „oczyszczania”, uwalniania lub uwalniania uwięzionej energii, a tym samym uwolnienia nieograniczonego potencjału i uwolnienia uwięzionej wewnętrznej radości i spokoju. .

Wszystkie techniki, które współcześni eksperci próbują uznać za swoje wynalazki lub kreacje, są jasno i precyzyjnie przedstawione w ostatecznej, starożytnej, inspirowanej przez Boga pracy.

Zastanów się nad przeczytaniem tych książek (wersje, które sugeruję, są łatwe do przeczytania z doskonałymi komentarzami w prostym języku angielskim, wyjaśniającymi starożytny tekst, dzięki czemu wszystko jest bardzo jasne i łatwe do zrozumienia). Pomyśl także o „Słuchaniu”, kimś, kto spędził tysiące godzin czytając, studiując, medytując i kontemplując te prace i faktycznie zastosował opisane w nich metody we własnym życiu… w ten sposób w pełni doświadczając rezultatów.

Taka osoba nie tylko „WIE O” materiale na poziomie akademickim, intelektualnym. Naprawdę „ZNAJĄ” materiał z własnego doświadczenia i „przeżywania go”. STAJĄ SIĘ materiałem i wiedzą.

Dużo miłości,
Twój Przyjacielu.

Category
Tags

No responses yet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.