Bezpieczeństwo w sieci

Oszustwa internetowe stają się coraz częstszym zagrożeniem – dowiedz się jakie metody stosują oszuści, jak się przed nimi bronić i co zrobić, gdy padłeś ofiarą cyberprzestępstwa?

Jak nie dać się oszukać?

Bądź uważny – Ataki najczęściej zaczynają się od podrobionego e-maila, który nakłania do kliknięcia w link lub otwarcia załącznika. Dlatego zawsze sprawdzaj adres nadawcy pod kątem literówek i nigdy nie loguj się do serwisu po linku z e-maila – wpisuj adres w przeglądarkę ręcznie. Jeśli masz wątpliwości, zadzwoń na infolinię, aby ustalić czy e-mail pochodzi od nas.

Bądź ostrożny – nie udostępniaj swojego loginu, hasła, czy urządzenia innym osobom; korzystaj z managerów haseł, które automatycznie tworzą silne hasła i gdzie to możliwe włącz dwuskładnikowe uwierzytelnienie; nie używaj tych samych haseł w różnych miejscach, w których się logujesz.

Bądź niezależny – nie loguj się poprzez publiczne lub należące do kogoś innego urządzenia (np. komputery w kafejkach internetowych lub hotelach) do aplikacji, czy na platformę. Nigdy nie wiesz, czy nie ma na nich oprogramowania szpiegującego, które da oszustom dostęp do Twoich kont.

Bądź aktualny – pamiętaj o aktualizacji swoich urządzeń oraz oprogramowania na smartfonie i komputerze, korzystaj z oprogramowania antywirusowego.

Bądź świadomy – aby uniknąć oszustwa, zdobywaj wiedzę na temat metod i sposobów jakimi posługują się cyberprzestępcy. 

ODBIERZ BONUS POWITALNY $30


Zarejestruj się i dobierz bonus $30.
Wykorzystaj go do własnej gry lub do automatycznego kopiowania ruchów tradera, bez Twojej ingerencji.
👇👇👇👇

This will close in 32 seconds